Asansör Halatları

Yolculuğun Güvencesi

Asansör halatları, asansörlerin güvenli ve düzgün çalışmasını sağlayan yüksek mukavemetli çelik tellerdir. Binlerce kilogramlık yükleri taşıma kapasitesine sahip olan bu halatlar, güvenlik ve hassas yolculukların anahtarını temsil ederler.

Asansör Halat Yapısı

Asansörlerde kullanılan halatlarda

  • Yorulma dayanımı,
  • Aşınma dayanımı,
  • Sinir olmaması,
  • Uygun preforme

özellikleri çok önemlidir.

Halat Kompozisyonları

Genellikle Bu amaca uygun olarak Seale, Warrington veya Filler kompozisyonlu, aynı adımlı paralel telli ve lif özlü halatlar tercih edilir. Başlıca asansör halat kompozisyonları 8×19 Seale, 8×19 Warrington veya 8×19 Filler olup; 6×19 Seale, 6×19 Filler, kompozisyonlu halatlar da aman zaman tercih edilebilmektedir.

Kullanıldığı Yerler

İnsan ve yük taşıma amaçlı her türlü asansörde kullanılır.

Genel Özellikler

Bu halatlar esnek ve dış telleri kalın olup, aşınma dayanımları iyidir, insan taşımalarında kullanılan asansör halatlarında emniyet katsayısı en az 12 olacak şekilde halat seçilmesi tavsiye edilir. Tel min. Kopma mukavemetleri 140,160 veya 180 kg/mm2 olabilir. Özel asansör halatlarında farklı iki mukavemet özelliklerinde teller kullanılabilir. Halatlar yağlanmalı, kullanım esnasında sık sık kontrol edilmeli ve kontroller kayıt altına alınmalıdır.

Çözüm Ortaklarımız

İzmit Çelik Halat

Hemen Paylaş
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp